top of page
Plakat Najszczęśliwszy dzień w życiu
Machająca Barbara Garstka

NAJSZCZĘŚLIWSZY DZIEŃ - MONODRAM

                                                      SPEKTAKL NA AKTORKĘ SOLO INSPIROWANY HISTORIĄ ELŻBIETY CZYŻEWSKIEJ

WYSTĘPUJE BARBARA GARSTKA

TEKST I REŻYSERIA MAGDALENA MAŁECKA WIPPICH

MUZYKA, ARANŻACJE I KIEROWNICTWO MUZYCZNE URSZULA BORKOWSKA

KOSTIUMY AGARA WIRTEK

OPIEKA ANNA GRABOWSKA

Jest 13 czerwca 1965 roku. Najszczęśliwszy dzień w życiu młodej Elżbiety Czyżewskiej. Aktorka siedzi na masce błękitnego samochodu i macha do zgromadzonych na stadionie tłumów, które wiwatują na jej cześć. Jeszcze nie wie, że wiosną 1968 roku wyjedzie z Polski, a życie jakie znała dotąd całkowicie się zmieni. 

 

Elżbieta Czyżewska, mogłaby z powodzeniem obdzielić swoją biografią kilka osób.

Jej życie przypomina bajkę o Kopciuszku, który dorastając w biedzie szturmem podbija świat. My, dorośli, kochamy takie bajki, prawda? Ale co z tego, skoro Czyżewska nie chce opowiadać o sobie! Nawet po śmierci, nie wydaje się zadowolona z faktu, że ktoś zamierza zrobić o niej spektakl. Zgodzi się więc na niego, ale pod pewnym warunkiem. Ach, ta Elżbieta, ten nasz dziki kwiat, jak jej nie kochać?

To nie będzie zwykły spektakl biograficzny.  To będzie raczej teatralna karuzela!  Recital, monodram, bajka, one woman show – w jednym. Albo, jeśli ktoś woli – literacka fantazja oparta na kilku przedmiotach i faktach, uniwersalna opowieść o losie. A może nawet… prezent dla samej Elżbiety? Dość, że poznacie tajemnicę walizki, którą pewnego dnia musiała spakować na zawsze …. Ale poza tym nic nie jest oczywiste, jeśli chodzi o Elżbietę Czyżewską.

W spektaklu będzie można usłyszeć m.in.  piosenki z lat 60’ wykonywane przez Elżbietę Czyżewską w programach telewizyjnych, oraz fragment scenariusza Andrzeja Wajdy z filmu „Wszystko na sprzedaż” z 1967 roku.

AKTORCE TOWARZYSZY NA SCENIE TRIO INSTRUMENTALNE W SKŁADZIE

URSZULA BORKOWSKA - PIANO

MATEUSZ DOBOSZ  - KONTRABAS

MARCIN SŁOMIŃSKI - PERKUSJA

JMS00245.JPG

NAPISZ PO WIĘCEJ INFORMACJI

Napisz do mnie a na pewno odpowiem!

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram

Dziękujemy za zgłoszenie!

bottom of page