top of page
Warszawskie Tango - zaproszenie 150x100

Tango jest fascynujące w każdej ze swoich postaci. Każdą z jego form uwielbiamy grać. Zarówno tango nuevo - czyli to, którego mistrzem był Astor Piazzolla jak i współczesne, z elementami elektroniki, połączone z nowoczesnym brzmieniem. To ostatnie zapoczątkowane przez Gotan Project daje niesamowite pole do popisu. 

TANGOMANIA

BY URSZULA BORKOWSKA

Autorski projekt Urszuli Borkowskiej WARSAW TANGO GRUP (płyta Warszawskie Tango Elektryczne) jest pierwszym, i póki co, jedynym w Polsce projektem promującym elektrotango. Intrygujący, emocjonalny, nowatorski styl, który otwiera nowe możliwości postrzegania tanga. Do tego zespołu zaprosiła Klaudiusza Barana – wybitnego bandoneonistę i akordeonistę, z którym przed laty stworzyła zespół Machina del Tango grający tango nuevo. Teraz oba zespoły się połączyły i działają pod nazwą Warsaw Tango Group.

Posłuchajcie - Warszawskie Tango 

https://www.youtube.com/watch?v=WraTZtNv8Xs

Machina Del Tango - zespół, który powstał w 2002 roku z inicjatywy Urszuli i Klaudiusza Barana. Początkowo istniał jako kwintet, ale od 2007 roku do tej pory, niezmiennie gra jako kwartet. Niezwykła charyzma muzyków grających w zespole powoduje, że każdy koncert to olbrzymia dawka emocji i energicznego brzmienia zarówno w tangach argentyńskich, jak i polskich. Wszystkie aranżacje są pisane specjalnie dla zespołu tak, aby każdy z muzyków mógł pokazać swoją wirtuozerię i kunszt. Zespół wydał dwie płyty z Anną Dereszowską jako wokalistką. Na pierwszej można usłyszeć tanga polskie (Tangomania), druga zaś, wydana przez Warner Music Polska w 2014 roku zawiera największe hity muzyki filmowej (Tango Va Banque - tanga filmowe).

Warszawskie Tango Elektryczne. W końcu Warszawa otrzymała to co wytańczyła milionami kroków. Nowoczesne podejście do tanga. Warszawskie Tango Elektryczne to wypadkowa miłości do tanga w jego najpiękniejszych tradycyjnych odsłonach i otwartości na nowoczesne gatunki muzyczne. Na płycie można usłyszeć utwory o mocno tanecznym charakterze, w którym ujawnia się warszawski klimat. Całość dopełniają nastrojowe ballady w językach polskim i hiszpańskim. Urszula Borkowska swobodnie czerpiąc z estetyki muzyki elektronicznej i popowej prezentuje współczesne podejście do muzyki tangowej, nadając jej niepowtarzalny, nowy wymiar warszawskich kamienic, zaułków ulic po obydwu stronach Wisły i zapisanych w ich przestrzeniach historii.

Autorka płyty, Urszula Borkowska, jedna z najbardziej liczących się postaci na polskim rynku muzyki tangowej, połączyła globalne i lokalne inspiracje z doświadczeniami zebranymi podczas prac nad poprzednimi płytami – Tangomania oraz wydaną przez Warner Music – Tango Va Banque - Tanga Filmowe z Anną Dereszowską jako solistką. W rezultacie na polski rynek trafia polska odpowiedź na fusion tango. Młody, zdobywający coraz większą popularność gatunek łączący muzykę akustyczną z elektroniczną, a tradycyjne tango z muzyką rozrywkową.

 

Urszula Borkowska jest także znakomitą kameralistką, grającą z wieloma muzykami i współpracującą ze znakomitymi śpiewającymi aktorkami. Komponuje i aranżuje muzykę do spektakli teatralnych, przygotowuje jako kierownik muzyczny recitale i koncerty. Współpracuje między innymi z takimi artystkami jak Katarzyna Dąbrowska, Magdalena Smalara, Anna Dereszowska, Grażyna Barszczewska.
 

Urszula Borkowska jest założycielką zespołu tangowego Machina del Tango, w którym od wielu lat gra wraz z Klaudiuszem Baranem – niekwestionowanym mistrzem akordeonu i bandoneonu. Jednak
potrzeba odkrywania nowych brzmień w tangu zaowocowała powstaniem nowego zespołu. I tak, bazując na mistrzostwie Klaudiusza Barana, do współpracy zostali zaproszeni także muzycy zajmujący się muzyką rozrywkową co dało niezwykły mariaż tanga z muzyką elektroniczną.

Płyta Warszawskie tango elektryczne
z Katarzyną Dąbrowską

jako wokalistką została wydana

przez Polskie radio w 2017

Nowoczesne podejście do tanga.

Warszawskie Tango Elektryczne to wypadkowa miłości do tanga w jego najpiękniejszych tradycyjnych odsłonach i otwartości

na nowoczesne gatunki muzyczne.

Warszawskie Tango - zaproszenie 150x100

JAKO PIERWSI W POLSCE 
Z DUMĄ PREZENTUJEMY
AUTORSKI PROGRAM

ORAZ PŁYTĘ NEOTANGO

Tango to nasza pasja. W 2018 roku dostępne są już dwa repertuary:

  • Polskie Tanga

  • Największe Hity Filmowe

 

Obydwa programy są dostępne w wersji instrumentalnej, jak również ze specjalnym udziałem gościnnym - Anny Dereszowskiej czy Katarzyny Dąbrowskiej jako wokalistki.

W twórczości odwołujemy się do tradycji Astora Piazzolli i jednocześnie do muzyki tanecznej zespołu Gotan Project. 

Kontakt w sprawie współpracy:

MUSICAL ENTERPRISE MANAGEMENT

Anna Grabowska

tel. kom.: 692 443 860

e-mail: info@urszulaborkowska.pl

bottom of page