top of page

PODKŁADY MUZYCZNE

Jak powstają podkłady?

Dlaczego ważne jest żeby podkład muzyczny był starannie wykonany?Do przygotowania ciekawej aranżacji potrzeba wyobraźni i odrobinę doświadczenia. Ponieważ współpracuję z aktorami od bardzo wielu lat mam szeroką perspektywę wykonawczą. Jedni wolą spokojniejsze i bardziej "klasyczne" aranżacje utworów a inni szukają czegoś nowego, bardziej ostrego brzmienia. Znajomość stylów muzycznych bardzo mi pomaga w stworzeniu aranżacji szytej na miarę artysty z którym pracuję.

Inaczej rzecz się ma jak chcę nagrać taki podkład aby dobrze się śpiewało większej ilości osób niż tylko jednemu artyście. Zawsze wtedy staram się wypośrodkować styl ale tak, żeby nie stracić swojej osobowości muzycznej.

Ale najważniejsze jest dla mnie to, żeby iść dokładnie za tym co kompozytor napisał - czyli nie zmieniam melodii i przebiegu harmonicznego.

Czasem jeden podkład nagrywam kilka razy a czasem po jednym razie wersja instrumentalna utworu jest gotowa. Czasem zamieszczam w moim sklepie konkretne wersje aranżacyjne piosenki stworzonej dla danego artysty. Więc znajdziecie tu Dozorcostwo Agnieszki Osieckiej, zaaranżowane dla Katarzyny Dąbrowskiej czy Gram o wszystko, które zrobiłam dla Anny Dereszowskiej albo Wielką wodę którą zaśpiewała Monika Dryl, wygrywając konkurs na interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej - Pamiętajmy o Osieckiej.

Dobrze nagrany podkład muzyczny daje pewną swobodę wykonawczą a to, że ma jasne punkty orientacyjne powoduje, że wykonawca czuje się wygodnie śpiewając.

Jeśli macie sugestie, jakie piosenki chcielibyście śpiewać i jakie podkłady powinnam nagrać to dajcie znać!5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page